parfumdreams představuje: Coffee Week

Krása s přírodním kofeinem

Lesklé vlasy s plným objemem, hladší nohy, zářivě krásné oči nebo svůdná vůně se smyslným kávovým tónem – parfumdreams vám představí kofein v roli přírodního zkrášlovacího prostředku. Navíc se tu i dozvíte, jak můžete kosmetické produkty s touto aktivní bylinnou složkou začlenit do své péče. Kofein působí jako antioxidant a je to osvěžující univerzální pomocník, jehož pozitivní vliv na krásu se projeví okamžitě. Proto budí nadšení nejen u milovníků kávy a čaje.

 

Kofein a jeho účinky

Kofein působí na lidský organismus nejrůznějším způsobem. Po vypití šálku kávy, čaje nebo sklenice koly se vám může zrychlit tep a vy se budete cítit bdělejší a výkonnější. Tím, že kofein pomáhá urychlit myšlenkové procesy, může mít pozitivní vliv na vaši schopnost koncentrace a intelektuálního výkonu.

Kofein se cíleně používá ve vlasové kosmetice, kde má své místo ve výrobcích proti vypadávání vlasů. V produktech péče o tělo pomáhá zpomalit přirozený proces stárnutí pokožky, přispívá k jejímu vypnutí a omezuje celulitidu.

Pokud chcete zatočit s tmavými kruhy pod očima, může vám pečující přípravek s obsahem kofeinu dopomoci k svěžímu a mladšímu vzhledu. Milovníky ušlechtilých vůní potěší toaletní vody a parfémy s decentním tónem kávy.

 

Kofein proti vypadávání vlasů – více než pouhý zasvěcený tip

Vaše vlasy potřebují dostatek energie pro zdravý a silný růst – zvláště když se právě nacházejí ve fázi růstu. Pokud jste ve stresu nebo trpíte předčasným vypadáváním vlasů, nemůže jim vaše tělo poskytnout tolik potřebnou energii. Kofein dokáže vypadávání vlasů účinně předcházet a zmírňovat ho. Pokud použijete speciální kofeinový šampon, pronikne bylinná účinná látka hluboko do vlasových folikulů a ve vlasových koříncích se udrží až 24 hodin.

Pro docílení znatelného efektu je důležité, aby se vlasy kofeinem zásobovaly každý den a vyživující kofeinová kúra se nepřerušovala. Každodenní mytí vlasů kvalitním kofeinovým šamponem vám může pomoci splnit dávnou touhu po hustších a lesklejších vlasech.

Kofein v péči o tělo – zázračná zbraň pro hladší pokožku

Antioxidační vlastnosti kofeinu jsou optimální pro ochranu pokožky před poškozením volnými radikály. Pokud jsou tyto nestabilní sloučeniny přítomny v nadměrném množství, mohou mít negativní vliv na vzhled pokožky. Obzvláště cenné jsou v této souvislosti protizánětlivé vlastnosti kofeinu. Krémy s přírodní účinnou látkou dodají vaší pleti svěží energii.

Přípravky k péči o tělo, které obsahují kofein, vykazují mimořádný účinek na pokožku postiženou celulitidou. Kofein má na kožní tkáň odvodňující efekt a obsahuje enzym, který dokáže štěpit a odbourávat tuky. Při pravidelném používání kofeinových krémů, kofeinových masážních olejů a kávových tělových peelingů může být vaše pokožka znatelně hladší.

Sbohem, kruhy pod očima

Kofein nepůsobí jako vítané povzbuzení jen v čerstvě uvařeném šálku kávy. Tato aktivní rostlinná složka rozvíjí svůj jedinečný osvěžující účinek také v očních krémech.

Kofein působí proti otokům a přispívá k tomu, že pleť vypadá vypnutější a vyhlazenější. Kvalitní pečující přípravky s kofeinem vám pomohou chytře zamaskovat, že jste minulou noc spánku moc nedali.

Pokud vám dala příroda do vínku tmavé kruhy pod očima, může vám kofein pomoci. Podporuje krevní oběh a díky lepšímu zásobování buněk kyslíkem a důležitými živinami dokáže tmavé kruhy potlačit. Také oční váčky lze účinně ošetřovat očními krémy s kofeinem.

Vůně kávy

Talentovaní tvůrci parfémů se intenzivně zabývali charakteristickou vůní kávy a snažili se ji neotřelým způsobem zakomponovat do svých kreativních děl. Výsledkem jsou vůně plné emocí, které vám připomenou krásné, pohodové chvíle ve vaší oblíbené kavárně.

Typickým příkladem je toaletní voda ve spreji Coffee Break značky Maison Margiela, která v základu voní mlékem a santalovým dřevem, v srdci obsahuje osvěžující citron a její hlavu tvoří kombinace kávy a jablka. Tato kreativní vůně splňuje ty nejvyšší nároky a je smyslná, nápaditá i orientální zároveň.

Pokud se i vy chcete nechat okouzlit magickou směsí vůní, měli byste se podívat na naše jedinečné klasické vůně, které jsme vybrali pro akci Coffee Week.

Super snadné – vyrobte si vlastní kávový peeling

K tomu, abyste si doma vyrobili vlastní kávový peeling, potřebujete jen pár ingrediencí. Ideální je, pokud máte po ruce čerstvou kávovou sedlinu. Pár lžiček dejte do misky a poté je smíchejte s medem nebo kvalitním olejem, dokud nezískáte hladkou pastu. Nejlépe se k tomu hodí olivový olej, který je šetrný k pokožce, nebo výživný jojobový olej. Pokud máte masážní olej, který obzvlášť milujete, můžete použít i tento. Poté naneste kávový peeling na velkou plochu pokožky, abyste jemně odstranili odumřelé kožní buňky. Kofein proniká hluboko do pokožky a stimuluje obnovu buněk. Po smytí peelingu bude vaše pokožka příjemně hladká a péče, které se jí dostalo, na ní bude opravdu znát.