Ochrana vlasů proti slunečnímu záření!

Stejně jako rty a tělo reagují citlivě na UV záření také vlasy. UV záření napadá ochrannou vrstvu vašich vlasů a způsobuje u nich ztrátu lesku, hydratace a barvy. Sáhněte po ochranných sprejích s UV filtry, olejích a vitamínech určených speciálně na vaše vlasy namáhané teplem.

Summer Scents Beach Look opalovaci-i-krém Ochrana vlasů proti slunečnímu záření! Ochrana proti slunečnímu záření pro každý typ pleti! Co je dobré vědět: Pomoc při spálení od slunce

Jak působí UV záření na vaše vlasy?

Stejně jako pokožka vyžadují v létě speciální péči i vaše vlasy. UV záření může vést k tomu, že se budou vlasy rychleji vysušovat a lámat. Slunce napadá vlasová vlákna a oslabuje tím keratinovou strukturu vašich vlasů. Působením slunečního záření navíc bledne jejich barva. Kromě toho UV záření poškozuje také pokožku hlavy, pokud se jí ho dostává přílišné množství. Zvláštní pozornost byste měli věnovat především pěšince a světlým místům na hlavě.

Tyto přípravky pro péči o vlasy by měly patřit do vaší letní rutiny!

 

> Šampony s UV filtrem > Ochranný sprej na vlasy proti slunečnímu záření > Masky po opalování – přípravky po opalování působí na pokožku podobně jako aloe vera. Zbaví vaše vlasy zbytků slané i chlorované vody. Přípravky na ochranu proti slunci vytvoří okolo vašich vlasů ochranný film, hydratují je a dodají jim potřebné vitamíny. Vaše vlasy tak nebudou vysušené a lámavé.

 

Další tipy proti lámavým vlasům!

Tip č. 1: Po plavání si vlasy vždy opláchněte! Ať už jste byli v bazénu nebo v moři, hned poté si opláchněte vlasy, protože chlorovaná i slaná voda způsobuje lámavost vlasů!

Tip č. 2: V létě se vyhýbejte barvení vlasů! Barvení v létě představuje další namáhání vašich vlasů, proto od barev na vlasy dejte raději ruce pryč!

Tip č. 3: Dopřejte svým vlasům extra porci péče! Vlasová maska a vlasová kúra dodá vašim vlasům vyživující látky a působí jako prevence proti roztřepeným konečkům a lámavým vlasům. Vaše vlasy tak zůstanou po celé léto hedvábně lesklé a měkké!

Tip č. 4: Používejte šetrné ozdoby do vlasů, jako jsou například látkové gumičky, namísto kovových sponek. Kovové sponky se na slunci zahřívají, což opět může způsobovat lámání vlasů.

Ochrana pěšinky proti slunci

Pokaždé si pěšinku o kousek posuňte – nedáte tak slunci příležitost svítit permanentně na jedno místo. I zde je vhodné používat transparentní přípravek s UV filtrem. Ten nemastí vlasy, snadno se nanáší a nebude na vašem účesu působit rušivě. Tak trochu módní téma: Klobouk nebo šátek proti slunci – oba poskytují dobrou ochranu a navíc jsou zajímavým módním doplňkem!

Ochrana pleše proti slunci

 

V případě pleše je riziko spálení od slunce extrémně vysoké. Spálení na hlavě je velmi nebezpečné a vždy by ho měl vyšetřit kožní lékař. V tomto případě sáhněte po ochraně proti slunečnímu záření s vysokým SPF. S transparentním sprejem na opalování dosáhnete matného vzhledu.