Péče o tělo je důležitou součástí pravidelné každodenní péče. Proto byste mu měli věnovat větší pozornost, zejména na podzim. Podzim je obdobím, kdy se naše pleť zotavuje z vyčerpávajících letních měsíců. Teplotní rozdíly a suchý vzduch způsobují drsnou pokožku a zároveň pocity napětí. Co tvoje pleť skutečně potřebuje, je péče přizpůsobená ročnímu období, a my ti přesně řekneme, jak na to.

Péče o vlasy na podzim Péče o pleť Golden Glow Čas na příjemnou pohodu Trends

Na co dbát při podzimní péči o tělo?

 

Jako první krok bys měl/a do své péče o tělo stále častěji zařazovat tělové peelingy a vyživující tělová mléka. Jemné čištění oblíbeným peelingem odstraní například odumřelé kožní buňky, aby se pečující složky tělového mléka mohly následně ještě lépe vstřebat.

 

Když se venku ochladí, zvyšuje se i touha po teplé koupeli. Příliš dlouhé a časté koupání však poškozuje přirozený ochranný film pokožky. Tím se pokožka ještě více vysušuje. Z tohoto důvodu jsou vhodné přísady nebo koupelové oleje s lehce hydratačními složkami, jako je arganový olej. Kdo dává přednost sprchování, měl by investovat do vyživujícího sprchového oleje.
Tip od parfumdreams: Vyměň horkou koupel za střídavou koupel, která podpoří krevní oběh a posílí imunitní systém.

Nezapomeň na péči o nohy a ruce

 

Na kůži rukou, nohou a kloubů na podzim často zapomínáme a všimneme si jí, až když je extrémně suchá a drsná. Tyto oblasti pokožky přitom potřebují na podzim a v zimě obzvlášť velkou péči.
Tip od parfumdreams: Nejlepší je používat dva různé krémy na ruce: jeden méně mastný a rychle se vstřebávající krém na den a velmi bohatou masku na ruce na noc.