Have a great hair day

„Bad hair days“ jsou minulostí – nech se inspirovat naším průvodcem péčí o vlasy

Pro zdravé, dobře ošetřené a silné vlasy je nezbytná správná péče. V našem sortimentu proto najdeš správné řešení pro všechny vlasové potřeby. Prozradíme ti našich 10 tipů, aby vlasy byly opravdovou korunou tvojí krásy.

1. Mytí vlasů

Méně je více. Aby se ti vlasy nemastily u kořínků, neměla by sis je mýt každý den. Doporučujeme mýt si vlasy pouze jednou za dva až tři dny. Zajistíš tak, že se vlasy nebudou mastit a produkce kožního mazu se bude regulovat sama. Pokud se druhý nebo třetí den cítíš nepříjemně, můžeš použít suchý šampon. I s jeho pomocí mohou tvoje vlasy vypadat nádherně.

2. Šampon

Vyhýbej se silikonům a parabenům a používej šampony s jemnými tenzidy. Díky tomuto tipu poskytneš ochranu pokožce hlavy a zároveň si spolehlivě umyješ vlasy. Další důležitý bod: nemyj si vlasy příliš horkou vodou – klíčem k úspěchu je vlažná voda.

 

3. Sušení

Vlasy po umytí netři do sucha ručníkem – raději je vymačkej! Nesprávná metoda sušení vlasů může v extrémním případě způsobit i jejich lámání. Po žehličce nebo kulmě bys proto měla sáhnout až tehdy, když budou tvoje vlasy úplně suché.

4. Česání

Mokré vlasy jsou velmi elastické a jsou choulostivější než suché vlasy. Abys zabránila lámání vlasů, měla bys je kartáčovat, až když zcela uschnou. Pokud nemáš čas si vlasy zcela vysušit, doporučujeme používat hřeben s řídkými zuby. Měla bys také dávat pozor na to, abys vlasy opatrně pročesala od kořínků po konečky.

5. Fénování

Velké horko vlasům škodí. Proto nech vlasy spíše uschnout na vzduchu, aby měly čas zregenerovat. Pokud si je i přesto chceš raději vyfénovat, drž fén ve vzdálenosti 20 centimetrů od hlavy a zvol nízký teplotní stupeň. Konečky vlasů jsou zvlášť choulostivé, proto bys měla vlasy fénovat vždy od kořínků ke konečkům.

 

6. Nepostradatelné produkty pro péči o vlasy

Kondicionér, vlasová kúra, vlasové sérum – to je klasika. Ale kdy se co používá?

  • Kondicionér se postará o to, aby se ti vlasy při česání nezacuchávaly, zajišťuje tedy hebkost, poddajnost a snadné rozčesávání.
  • Vlasová kúra slouží k hydrataci vlasů. Po své oblíbené kúře sáhni každé dva týdny a používej ji po umytí vlasů.
  • Vlasové sérum je určeno pro profesionály v péči o vlasy! Vlasové sérum je řešením pro intenzivní péči o vlasovou strukturu. Vmasíruj jej po umytí vlasů do pokožky hlavy – ochráníš tak strukturu vlasů, pokožka hlavy bude zdravější a vlasům i pokožce zajistíš dostatečnou hydrataci.

7. Nedávej roztřepeným konečkům šanci!

I když by ses nejraději nestříhala vůbec, protože každý centimetr se počítá. Díky pravidelnému zastřihování konečků budou vlasy dlouhodobě zdravější a především – konečky se nebudou třepit, což je pro vlasy extrémně škodlivé.

8. Styling

Používej látkové gumičky namísto tvrdých kovových sponek – šetrná povrchová úprava nebo látkové spony do vlasů nemají tendenci vlasy lámat.

 

9. Zdravá výživa

Pro sílu a růst vlasů je nezbytný příjem vitamínů z ovoce a zeleniny a také bílkovin z ryb, tvarohu a drůbeže. Vlasové kořínky také potřebují vlhkost, proto je důležitý dostatečný příjem tekutin.

Takže malá připomínka: Běž vypít sklenici vody.

 

Ähnliche Produkte