Šetřit životní prostředí – jeden z našich nejvyšších cílů

Redukce emisí CO2

Přemýšleli jste během nákupu na internetu někdy nad tím, kolik škodlivého CO2 má na svědomí firma, u které nakupujete, od odeslání objednávky až do doručení Vaší zásilky k Vám domů?

Tímto problémem se zabýváme již několik let a nalezli jsme řešení, jak naše emise CO2 redukovat na minimum. Některé z těchto zajímavých řešení bych Vám v následujících řádcích rád představil, neboť úspora CO2 a vytvoření obnovitelných energií by dnes měly být cílem všech podnikatelů!

Náš nově vyvinutý software – menší spotřeba papíru, vyšší efektivita!

V logistice je běžně zvykem, že jsou zásilky označeny vytištěnou průvodkou. Tím vznikají hory papíru, které je po vyřízení objednávky třeba znovu za drahé peníze likvidovat, jelikož potištěný papír není 100% recyklovatelný. Podle našeho názoru tento pracovní postup není fér k životnímu prostředí ani neodpovídá moderní době , proto jsme vyvinuli vysoce komplexní program, který se obejde plně bez papíru. Naši zaměstnanci jsou vybaveni malým energeticky nenáročným zařízením, na kterém je instalován nový software. Spotřebuje méně energie než běžný smartphone a je dobíjen elektrickým proudem z našeho vlastního solárního zařízení. Nejlepší na tom je: ušetří se papír, zachovají se lesy a flexibilita tohoto nového programu navíc umožní zaslat objednané zboží ještě rychleji a efektivněji.

Produkujeme více energie než spotřebujeme!

Investicí do fotovoltaického zařízení o velikosti cca. 600m2 vyrobíme na ploše našeho logistického centra až 8 megawatthodin za měsíc. (Pro srovnání: Čtyřčlenná domácnost spotřebuje za rok cca. 4,4 megawatthodin). Vyrobená elektrická energie tudíž podstatně přesahuje naši vlastní spotřebu. Tento elektrický proud užíváme přímo a proud vyrobený "navíc" teče do sítě ENBN.

Více světla, méně energie, více životního komfortu!

Pro firmy, které musí osvětlit velké kancelářské prostory nebo haly, je osvětlení důležitým tématem. Samotná spotřeba proudu svítidel se odhaduje na cca. 15–20 % celkové energie. Za pomoci expertů z LTG-Deutschland jsme snížili spotřebu energie bežného osvícení díky nasazení nejmodernejší LED technologie asi o 60 % a zároveň jsme výrazně zvýšili násvícení v našich kancelářích a skladovacích halách – a to: při ušetření cca. 60 %! Dříve muselo být ročně cca 40 % běžných svítidel z důvodu dlouhé doby využití za drahé peníze vyměněno.
Dalším, neméně závažným faktorem je vliv světla na pracovní klima a pohodu našich zaměstnanců, které chceme novým vybavením dodatečně ještě zlepšit.

Naše úsilí

Všechny tyto investice provádíme z přesvědčení a pro zachování životního prostředí. Můžete si tedy být jistí, že i nadále budeme usilovat o to, abychom našli cestu, jak naše životní prostředí šetřit.