parfumdreams slaví Pride Month

Bude to pestré! - Nech se inspirovat pro svůj make-up na berlínský festival CSD a získej více informací o Měsíci hrdosti.

Červen je Měsícem hrdosti, Pride Month, dobou, kdy se komunity LGBTQIA+ po celém světě scházejí, aby oslavily pestrou rozmanitost společnosti. Měsíc hrdosti zároveň slouží k tomu, aby se poukázalo na stále ještě existující nespravedlnosti a bojovalo za větší rovnost.

My v parfumdreams chceme jasně vyjádřit svou podporu rozmanitosti, seberealizaci a obecnému uznání – bez ohledu na pohlaví, původ, barvu pleti nebo sexuální orientaci. Každý člověk musí mít svobodu zvolit si stejnou lásku a mít možnost se individuálně rozvíjet. Společně s vámi si zakládáme na respektu, toleranci, svobodě a lásce.Najdi si svůj individuální pride look

Ověnči se barvami a vyšli svému okolí signál!

Proč vlastně existuje Měsíc hrdosti?

Každý červen slavíme Měsíc hrdosti na počest těch, kteří byli zapojeni do takzvaných stonewallských nepokojů v roce 1969. Stonewallské nepokoje, zejména demonstrace v gay baru Stonewall Inn v ulici Christopher Street, jsou považovány za zlomový okamžik pro hnutí LGBTQIA+. Již rok po stonewallských nepokojích se v USA konaly první pochody gay pride. Proto se dodnes většina „duhových“ festivalů a průvodů hrdosti koná na celém světě právě v červnu. Ulice zdobí duhové vlajky a pestré barvy . Hlavním smyslem Měsíce hrdosti je dnes uctění komunity LGBTQIA+, vytváření uznání a zvyšování povědomí o rovnosti.

Naši favoriti na měsíc pride

Co vlastně znamená zkratka LGBTQIA+?

Zkratka LGBTQIA+ znamená různé genderové identity nebo sexuální orientace. Jednotlivá písmena označují: lesby, gaye, bisexuály, transsexuály, queer, intersexuály a asexuály. Znaménko + zobrazuje sexuální orientace a genderové identity, které v tomto termínu nejsou výslovně zahrnuty. Například pansexualita.

Jak se Měsíc hrdosti slaví?

V mnoha městech a regionech se v červnu pořádají přehlídky a akce s cílem zvýšit povědomí o komunitě LGBTQIA+. Popadni duhovou, bisexuální, lesbickou, pansexuální nebo jinou vlajku hrdosti dle svého výběru a připoj se k akci. Navíc se tvé kreativitě meze nekladou a svým make-upem se můžeš vyjádřit v pestrém a veselém duchu. K účasti na akci Pride se nemusíš s LGBTQIA+ ztotožňovat. Každý je vítán, aby projevil podporu rovnému zacházení se všemi. Jako takzvaný ally (příznivce, podporovatel) se můžeš účastnit všech akcí a slavit s přáteli, naslouchat a učit se nebo dobrovolně pracovat v některé ze skupin.

 

Náš závěr: všichni jsme lidé a měli bychom být respektováni takoví, jací jsme. Ať se jedná o gaye, lesby nebo bisexuály, nebo má někdo pocit, že se nachází ve špatném těle nebo má nejasné pohlaví, nikdo by neměl být za svůj sebeobraz urážen nebo diskriminován. Neboj se proto přiznat barvu.

 

be proud and be loud