parfumdreams představuje: Náš průvodce péčí o vlasy pro každý typ vlasů

Nechejte se inspirovat nejnovějšími trendy v účesech, produkty pro péči o ně a tipy pro styling.

Ať už máte jemné, silné, kudrnaté nebo rovné vlasy, zde najdete základní tipy pro péči a styling pro každý typ vlasů. Jsme si zcela jisti, že díky našemu výběru odejdete z domu s dokonale upravenými vlasy!

 
Wie pflege ich feines Haar richtig?

Jak správně pečovat o jemné vlasy?

Zjistit podrobnosti!
Wie pflege ich trockenes Haar?

Jak se starat o suché vlasy?

Zjistit více
Wie pflege ich fettiges Haar?

Jak se starat o mastné vlasy?

Zjistit podrobnosti

Deset zásad péče o vlasy

1. Mytí vlasů: Méně je více. Abyste se vyhnuli mastným kořínkům vlasů, neměli byste si mýt vlasy každý den. Doporučujeme mýt si vlasy pouze jednou za dva až tři dny. Zajistíte tak, že se vaše vlasy nebudou mastit a produkce kožního mazu se bude sama regulovat. Pokud se druhý nebo třetí den cítíte nepříjemně, můžete použít suchý šampon. Tímto způsobem si můžete také vytvořit nádherný look.
2. Šampon: Vyhněte se silikonům a parabenům a používejte šampony s jemnými povrchově aktivními látkami. Díky tomuto tipu můžete chránit pokožku hlavy a zároveň spolehlivě mýt vlasy. Další faktor pro úspěch: Nemyjte si vlasy příliš horkou vodou – klíčem k úspěchu je vlažná voda.

 

3. Sušení: Vlasy po umytí netřete do sucha ručníkem – raději je vymačkejte! Nesprávný způsob vysoušení vlasů může v krajním případě způsobit jejich lámání. Rovněž byste měli používat žehličku na vlasy nebo kulmu, až když jsou vlasy zcela suché.
4. Česání: Vlasy kartáčujte, až když jsou zcela suché. Mokré vlasy jsou citlivější než suché. Pokud nemáte dostatek času nechat vlasy úplně uschnout, doporučujeme použít hřeben s hrubými zuby a opatrně postupovat od konečků ke kořínkům.
5. Fénování: Je známo, že přílišné teplo není k vlasům šetrné. Dbejte na to, aby vaše vlasy proschly na vzduchu, aby měly čas na regeneraci. Nyní si vlasy vysušte při nízké teplotě a fén držte alespoň 20 cm od hlavy.

 

6. Základní produkty pro péči o vlasy: Kondicionér, vlasová kúra, vlasové sérum – to je klasika. Ale kdy co potřebujete? Kondicionér zajišťuje, že se vám vlasy při česání nezamotávají a necupují, tzn. že kondicionér udržuje vlasy hladké a snadno se rozčesávají. Vlasová kúra slouží k hydrataci vlasů. Každých čtrnáct dní po umytí vlasů použijte svoji oblíbenou kúru. Vlasové sérum je určeno pro profesionály v péči o vlasy! Vlasové sérum je řešením pro intenzivní péči o vlasové struktury. Vmasírujte jej do pokožky hlavy po umytí šamponem, abyste ochránili strukturu vlasů, zajistili zdravější pokožku hlavy a dostatečnou vlhkost.
7. Nedávejte roztřepeným konečkům šanci! I když byste se nejraději nestříhali nikdy, protože každý centimetr se počítá. Pravidelné stříhání konečků vede k dlouhodobě zdravým vlasům a především odstraňuje právě ty roztřepené konečky, které jsou pro vlasy velmi škodlivé.
8. Styling: Místo tvrdých kovových sponek používejte látkové gumičky – u jemných potahů nebo sponek z látky je menší šance, že zlomí vaše vlasy.

 

9. Zdravá výživa: Pro sílu a růst vlasů je nezbytný příjem vitamínů z ovoce a zeleniny a také bílkovin z ryb, tvarohu a drůbeže. Kořínky vlasů také potřebují vlhkost, proto je důležitý dostatečný příjem tekutin.
10. Léto, slunce, sluneční svit: Ochrana před UV zářením je pro pokožku velmi důležitá nejen v létě. Speciální péči vyžaduje také pokožka hlavy, ale nejen ta, ale i vlasové struktury vyžadují podporu. Naše doporučení je zcela jednoduché: Poskytněte svým vlasům přípravky na ochranu před UV zářením nebo UV spreje speciálně určené proti slunečním paprskům. Klobouky proti slunci a barevné šátky na hlavu jsou velmi módní, chrání vás před UV zářením a zároveň jsou stylové.

 

Trendy v účesech

Klikněte na naše trendy pro svůj účes a nechejte se inspirovat! Pokud máte chuť na změnu a blíží se vaše návštěva kadeřníka, pak tyto účesy jsou na vrcholu seznamu trendů pro letošní rok!

Long hair, don't care

Tento trend se nese ve znamení trpělivosti – dlouhé vlasy ovládly a elektrizovaly přehlídková mola v roce 2021. Celebrity jako Kim Kardashian, Jennifer Lopez nebo Julia Roberts nosí dlouhé vlasy a díky tomu vypadají půvabně a mladistvě. S následujícím výběrem si můžete zajistit dokonale upravené, zdravé a lesklé dlouhé vlasy.

Wet hair

Nejen v oblasti líčení je letos na vrcholu trendů tzv. Dewy Skin Look. Vzhled mokrých vlasů se opakovaně objevuje na každém přehlídkovém mole na týdnu módy. Je to velmi snadné. Gel smíchejte s trochou vody a naneste na vlasy. Poté vezměte hřeben a vyčešte texturu dozadu nebo s pěšinkou po straně.

Long Bob

Delší mikádo (Long Bob) – jeden z nejdůležitějších trendových účesů pro rok 2021. Může ho nosit každá žena! Delší mikádo se hodí pro každý tvar obličeje, ať už jde o výrazně hranatý, kulatý nebo oválný obličej! S důrazem na detail se postaráme o to, aby vám tento vlasový trend dokonale seděl. Pro ženy s vysokým čelem je vhodné delší mikádo s ofinou. Individuální ofina vytváří nestabilitu. Drzé a koketní zároveň! Pro výrazný, hranatý obličej se hodí dlouhé mikádo se stupňovitou horní částí vlasů a konečky spadajícími na ramena. Pro kulatější obličej doporučujeme dlouhé zvlněné mikádo. Vlny kulatému obličeji lichotí a dokonale ho zvýrazní. Tento look působí s jemným vlnami velmi ležérně.

Tipy pro rychlejší růst vlasů

 

1. Pravidelné zastřihování konečků zabrání poškození všech vlasů. 2. Jezte vyváženou stravu, která zahrnuje dostatečný příjem železa, vitaminu C a omega 3. Tyto složky se nacházejí zejména ve fazolích, paprikách, špenátu, vejcích, semínkách chia a konopných semínkách a také v divokém lososu. 3. Biotin! Je nezbytný pro vlasy a částečně se vstřebává i ze stravy. Zajišťuje, že vlasy jsou, příp. vypadají odolnější a lesklejší.