Průvodce péčí o vlasy: Jemné vlasy

Jemné vlasy bývají často spojovány s nedostatkem objemu. Naše tipy vám prozradí, jak to udělat, aby vlasy díky cílenému stylingu působily objemněji.

Největším problémem jemných vlasů je, že se snadněji mastí – proto je třeba je pravidelně mýt a ošetřovat „speciálními“ přípravky. Mastné kořínky a vlasy slepené do pramínků vypadají „splácnutě“. Abyste se vyhnuli příliš častému mytí vlasů, můžete využít alternativní způsob a sáhnout po suchém šamponu. Naneste jej na kořínky vlasů a zbytky vykartáčujte v předklonu. Kadeřníci doporučují vyfénovat pak vlasy na nejnižší stupeň, aby se odstranily veškeré zbytky suchého šamponu. Díky suchému šamponu budou vlasy ihned vypadat nadýchaněji a objemněji, a to s minimální námahou.

 

Zdravé a krásné vlasy potřebují správnou péči

Jemné vlasy jsou často velmi měkké, a proto potřebují lehké produkty, aby působily objemněji. Pěna nebo sprej ke kořínkům vlasů může způsobit zázraky a dodat jemným vlasům větší plnost. K zafixování účesu nebo pokud potřebujete, aby vlasy lépe držely, použijte lehký lak na vlasy. Při stylingu dbejte na to, abyste produktu nepoužili příliš mnoho a lak nanášejte ze vzdálenosti minimálně 20 cm, jinak se vlasy mohou slepit a rozdělit do pramínků.

 

Péče pro větší objem vlasů