Ušetřete 25 %* při nákupu oblíbených jarních produktů

Menu

Parfumdreams

Retinol

Toužíš po zářivé pleti a chceš se zbavit vrásek, nečistot a pigmentových skvrn? V tom případě by se měl pevnou součástí tvojí každodenní rutiny stát právě retinol. Tato účinná látka byla objevena už v roce 1913, ale teprve nyní dobývá své pozice v kosmetickém průmyslu. Retinol se vyskytuje ve formě vitamínu A, který se stará o zvýšení enzymatické aktivity, aktivuje dělení a obnovu buněk a minimalizuje škodlivý vliv volných radikálů na kůži. V mládí přijímá tělo vitamín A v potravě a poté jej přeměňuje na retinol. Vnější vrstva kůže zregeneruje v průměru za 28 dnů. V pozdějším věku probíhá regenerace kožní vrstvy pomaleji a přeměna vitamínu A na retinol není tak častá, což způsobuje i velké namáhání kůže UV zářením. Právě kvůli tomuto chybějícímu procesu ztrácí pleť pružnost a hebkost. Produkty s obsahem retinolu, třeba sérum nebo krém, jsou tedy dokonalými pomocníky v boji proti stárnutí pleti.

Jaké jsou účinky retinolu v kosmetice?

  • Nejlepší ochranou proti stárnutí pleti je ochrana proti slunci – a hned potom přichází na řadu retinol.
  • Retinol se původně používal k ošetření akné, dnes pomáhá proti mnoha drobným problémům s pletí.
  • Retinol je čistá forma vitamínu A, který je skutečně velmi účinnou látkou, jež urychluje obnovu buněk a podporuje proces regenerace pleti.
  • Tělo přeměňuje retinol na kyselinu vitamínu A, takže vazivové buňky musí více pracovat. Když má někdo v kůži příliš málo vitamínu A, buňky tuto práci navíc vykonávat nemusí. A v důsledku toho se oslabují.
  • Retinol zpomaluje působení enzymů, jež ničí kolagen, který je rovněž důležitý pro pevnost pokožky.

Naše doporučení

Původ

Retinol je přírodní formou vitamínu A, a to hraje důležitou roli ve struktuře kůže. Podporuje produkci kolagenu a vytváří pod pokožkou pevnou konstrukci, takže zmírňuje hloubku vrásek. Pozitivní vliv má na tloušťku a elasticitu pleti i na její výživu a vzhled. Retinol je kromě toho obsažený v živočišných tucích, rybím oleji nebo rostlinách, které obsahují betakaroten. Jinak se vyrábí pouze synteticky. V ekologických produktech je zakázaný.

Použití

Produkty na bázi retinolu by se měly používat večer a nanášet na vyčištěný obličej. Při používání retinolu je pleť velmi citlivá na světlo, které ji může snadněji poškodit. K zásobení pleti vitamínem A je tedy velmi vhodné právě nadcházející období roku. Pokud se i přesto rozhodneš nanášet retinol ráno, měla bys k tomu vždy přidat také krém s ochranným slunečním faktorem. Pleť si musí na účinek retinolu zvyknout, proto je potřeba trocha času, než tato látka začne optimálně účinkovat. Reakce pleti je normální jev – znamená to, že produkt účinkuje a ty se můžeš pomalu rozloučit s vráskami a jemnými liniemi.

Upozornění ohledně péče

Pro prvních 6–8 týdnů doporučujeme velmi nízkou koncentraci retinolu. Tyto produkty můžeš bez problémů začlenit do své stávající hydratační péče. Produkty s retinolem bys měla zařazovat do své rutiny pomalu a postupně. Vyzkoušej produkt 1–2x týdně, a pokud nezpozoruješ žádné problémy, můžeš po 3–4 týdnech frekvenci používání zvýšit. Příliš velká dávka retinolu se většinou projeví až s 2–4denním zpožděním – dopřej tedy své pokožce čas, aby na tuto účinnou látku zareagovala, a sleduj výsledky. Doporučujeme ti nanášet produkty s retinolem pokud možno večer, aby nedošlo k poškození této účinné látky UV zářením. Pleť tak může krásně zregenerovat přes noc. Důležité je si uvědomit, že ne vždy má nejvyšší koncentrace automaticky také nejlepší účinek.

Formy retinolu

Naše služby vám

** Přesné podmínky pro uplatnění slevy najdete ve vašem osobním zpravodaji na uvítanou

Sleva je již odečtena přímo z ceny produktu a platí pouze na vybrané produkty. Není třeba žádný kód. Platí do 22.04.2024.

Způsob platby


Výhodně nakupovat

Nakupujte bezpečně

Přepravní partneři

parfumdreams Aplikace
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube
Copyright 2024 Parfümerie Akzente GmbH