Průvodce pro zklidnění a regeneraci pleti

Naše pleť je během letních měsíců velmi namáhaná – opaluje se (někdy se i trochu spálí) a na jejím stavu se podepisuje nejen UV záření, ale i chlor, pot a vzduch z klimatizace v kanceláři. Proto je teď ta nejlepší doba na to, abys své pleti dopřála čas na regeneraci. Zamysli se tedy nad svojí rutinou péče o pleť a začni používat produkty, které jí dodají svěží, přirozený vzhled, ochrání ji, zbaví škodlivin a aktivně napomohou k její přirozené regeneraci.

Jaké účinné látky by měly tvoje pečující produkty obsahovat a jak můžeš obnovit dokonalou zářivost své pleti, to ti prozradíme právě teď.

Pomocníci pro zářivou pleť

 

Ve své pečující rutině se zaměř na produkty, které poskytnou pleti možnost zklidnění a regenerace. Tajemství přitom spočívá v čištění. Jako první krok si tedy vyber vhodný čisticí přípravek. Ten pak naneseš na pleť, a odstraníš tak z jejích pórů nečistoty a zbytky make-upu. Důležité je přípravky na čištění pleti kombinovat – můžeš třeba začít čisticím gelem nebo mlékem a poté nanést vyživující mlhu a přípravek na ochranu proti znečištění. Na vyčištěnou pleť pak nanes hyaluronové sérum, hydratační krém a olej pro zářivou pokožku. Celý rituál doplň na závěr opalovacím krémem.

 

Nejen obličej potřebuje péči

Ruce

Mytí a používání dezinfekčních prostředků naše ruce velmi namáhají. Pokožka rukou je tedy vystavena extrémním podmínkám a vyžaduje speciální péči. K tomuto účelu je nepostradatelný výživný a vydatný krém na ruce, který pokožku vyčistí a ochrání.

Krk

Partie krku a dekoltu nejsou v letních měsících zakryté oblečením, což znamená, že jsou také velmi namáhané a vyžadují intenzivní péči. Proto na ně při každodenní pečující rutině nezapomínej. Doporučujeme nanést hydratační přípravky, které používáš na péči o obličej, i na partii krku.

Nohy

Dlouhá, teplá sprcha je po náročném pracovním dni oblíbeným způsobem relaxace. Tělo se zahřeje, nohy snadno zčervenají. Navíc je zatěžuje i nošení úzkých kalhot nebo džínových materiálů a holení. Proto je nezapomínej ošetřovat tělovým mlékem – postará se o to, aby pokožka nevysychala a dodá jí potřebnou hydrataci.

Výživa

Výživa patří rovněž k významným faktorům, které obnovují dokonalou zářivost pleti. Díky tomuto receptu na šťávu bude tvoje vnitřní vitalita zářit i navenek. Tajným tipem jsou zejména zelené šťávy. Na zelený zázrak přísahá celá řada celebrit. Vlož následující přísady do odšťavňovače nebo mixéru a přidej trochu vody. Spousta účinných látek v těchto přísadách krásně zharmonizuje metabolismus.

  • stonek celeru
  • jedna okurka
  • jedno zelené jablko
  • kousek zázvoru (dlouhý 5–10 cm)
  • hrst špenátu
  • bio citron