Ušetřete 22 %* na přípravcích ochrany před sluncem, produktech péče o pleť a mnoha dalších produktech

Menu

Parfumdreams

Vitamín C

Dostatečné zásobování těla vitamínem C s sebou nese spoustu výhod – tělo dokáže mimo jiné lépe přijímat a vstřebávat železo a opravovat poškozené tkáně. Právě tyto výhody se projeví i přímo na pokožce. Příjem potravin však často potřebu tohoto vitamínu v těle dostatečně nepokrývá. Vitamín C má silné antioxidační účinky, stimuluje tvorbu kolagenu v kůži a vyrovnává pigmentaci. Tvorba kolagenu je pro pokožku nezbytná – bez něj působí mdle a ztrácí pružnost. Navíc působí protizánětlivě, třeba při akné. Antioxidanty zajišťují, že se zátěž, jako je UV záření nebo stres, na pokožce tolik neprojeví. Není divu, že vitamín C je součástí mnoha pečujících produktů – je totiž příslibem zářivé a mladé pleti!

Čím je vitamín C tak cenný, že na něj výrobci kosmetiky nedají dopustit?

  • Vitamín C urychluje produkci kolagenu, a postará se tak o to, že pleť je pevná, napjatá, svěží a zářivá.
  • Vitamín C podporuje hojení ran. Můžeš se rozloučit s tmavými skvrnami či zatvrdlými jizvami – i jizvičky po akné se díky tomuto zázraku budou hojit krásně a rovnoměrně.
  • Jak už jsme zmínili, vitamín C podporuje produkci kolagenu. Díky tomu se vyhlazují jemné linie a vrásky – vitamín působí jako booster proti procesu stárnutí.
  • Jedovaté látky spojené se znečištěním životního prostředí nedostanou díky používání produktů s obsahem vitamínu C prostor pro narušení pokožky. Vitamín působí preventivně a volné radikály proti němu nemají šanci.
  • Krém s vitamínem C zmírňuje záněty kůže a mírní i kožní nečistoty.
  • Zabraňuje vlivu škodlivého UV záření a chrání pokožku před stárnutím, které způsobuje právě sluneční světlo.
  • Podporuje a prodlužuje trvanlivost pečujících produktů.

Naše doporučení

Původ

Kyselina askorbová chrání kosmetické produkty před zkažením při kontaktu s kyslíkem. Díky vitamínu C se navíc snižuje oxidační stres pro pokožku. Když se v jedné buňce nahromadí příliš mnoho volných radikálů, může dojít k jejímu poškození nebo dokonce zničení. To způsobuje rychlejší stárnutí pokožky.

Jak lze ještě dodávat tělu vitamín C? Vitamín C najdeme ve velké míře v ovoci a zelenině. Vysoký podíl vitamínu C obsahují bobuloviny, červená paprika a brokolice.

Použití

V kosmetice se pro vitamín C používá pojem kyselina askorbová. Rozlišujeme mezi čistou formou vitamínu C a jeho deriváty – známými formami derivátů jsou například Ascorbyl Glucoside (ascorbyl glukosid) a Magnesium Ascorbate. Vitamín C je tak součástí krémů, sér a opalovacích přípravků.

1. Hydratační krém: Používáním denního hydratačního krému s obsahem vitamínu C podpoříš produkci kolagenu a postaráš se o prevenci tvorby vrásek a o hladkou pleť.

2. Séra: Séra mají mnohem vyšší koncentraci účinných látek než hydratační krém, a proto plně rozvinou svůj účinek ve všech vrstvách kůže. Séra s vysokým obsahem vitamínu C jsou tedy účinnější při prevenci působení volných radikálů a zmírňování projevů stárnutí kůže. V ideálním případě vmasíruješ sérum do pokožky před každodenním nanesením hydratačního krému.

Upozornění ohledně péče

Používání vitamínu C doporučujeme každému. Ten, kdo má citlivější typ pleti, by však,spíše než po čisté formě, měl sáhnout po derivátu (produktu s nižším obsahem vitamínu C).

Formy vitamínu C

Naše služby vám

** Přesné podmínky pro uplatnění slevy najdete ve vašem osobním zpravodaji na uvítanou

*Nelze vyplatit v hotovosti, nelze kombinovat s jinými akcemi. Platí do 17.04.2024, neplatí na akční zboží, dárkové karty, značky Acqua di Parma, Bond No. 9, Chanel, Dior, Drunk Elephant, Eisenberg, Kilian Paris, Rituals, Rosendo Mateu a produkty s označením Luxury. Žádná minimální hodnota objednávky. Publikování není povoleno. Parfümerie Akzente GmbH, DIČ DE813307548 Okresní soud Stuttgart HRB 581012

Způsob platby


Výhodně nakupovat

Nakupujte bezpečně

Přepravní partneři

parfumdreams Aplikace
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube
Copyright 2024 Parfümerie Akzente GmbH