V centru pozornosti: opalovací krém

První sluneční paprsky nás již vítají. Objednávají se letní dovolené a radostné očekávání teplých dnů, slunění a krásně opálené pokožky nabírá na intenzitě. Se správným letním krémem ochráníte svou pokožku před stárnutím, UV zářením, spálením od slunce a rakovinou kůže.

Summer Scents Beach Look opalovaci-i-krém Ochrana vlasů proti slunečnímu záření! Ochrana proti slunečnímu záření pro každý typ pleti! Co je dobré vědět: Pomoc při spálení od slunce

Jak opalovací krém chrání a pečuje o vaši pokožku?

 

Díky kombinaci organických, minerálních či kombinovaných filtrů váš opalovací krém, resp. vaše mléko na opalování poskytne vaší pokožce ochranu před agresivním UV zářením. Organické UV filtry přeměňují UV záření na bezpečnou tepelnou energii. Výsledkem toho je ochranný mechanismus. Minerální filtry jako oxid titaničitý a oxid zinečnatý odrážejí sluneční světlo a čím větší je ochranný faktor, tím je tato funkce intenzivnější.

 

Jakou trvanlivost má opalovací krém?

 

Pokud je váš výrobek ještě v originálním obalu, resp. není ještě otevřený, můžete ho používat tři roky. Pokud jste svůj opalovací krém měli v létě několik dní u sebe na pláži na plném slunci nebo položený v písku, měli byste jej na konci léta zlikvidovat.

 

Na co si dát pozor při používání starého opalovacího krému?

Jako orientační hodnotu můžete vždy brát datum minimální trvanlivosti produktu. Toto datum udává trvanlivost krému v neotevřeném stavu. Vedle data minimální trvanlivosti je vyobrazený otevřený kelímek. Tento symbol udává, jakou trvanlivost má daný opalovací krém v otevřeném stavu.

Co mám udělat s prošlým opalovacím krémem?

Pokud uplynula minimální trvanlivost vašeho opalovacího krému udaná výrobcem, měli byste před jeho dalším použitím zkontrolovat, zda nevykazuje neobvyklý zápach nebo se nezměnila konzistence krému. Pokud tomu tak není, můžete starý krém použít. Zde je několik tipů, abyste mohli váš opalovací krém používat co nejdéle: Opalovací krém skladujte na chladném místě a nevystavujte jej přímému slunečnímu záření. Po použití očistěte otvor tuby, abyste zabránili kontaminaci krému bakteriemi.

Naše oblíbené výrobky pro ni