Ušetřete 22 %* na přípravcích ochrany před sluncem, produktech péče o pleť a mnoha dalších produktech

Menu

Parfumdreams

Ochrana proti slunečnímu záření pro každý typ pleti!

Jaký přípravek na opalování je ten pravý pro můj typ pleti? To je otázka, kterou si klademe při příchodu teplých letních dnů. UV záření ze slunce působí na každý typ pleti jinak. V našem průvodci ochranou proti slunečnímu záření najdete ideální ochranu před sluncem pro každý typ pleti, abyste se vyhnuli ošklivému spálení.

Krátce předem: Přípravky na ochranu proti slunečnímu záření je nezbytné používat každý slunečný den. Při vaší každodenní rutině sáhněte po hydratační péči s ochranným faktorem. Ta vaši pokožku ochrání před UV zářením například při obědu v parku. Pokud vědomě plánujete den na sluníčku, měli byste sáhnout po produktu s ochranným faktorem 50 (SPF 50), abyste maximálně ochránili svou pokožku.

Jaká je úloha SPF?

Cílem ochranného faktoru v přípravcích na ochranu proti slunečnímu záření je prodloužit individuální dobu vlastní ochrany určitého typu pleti. Doba vlastní ochrany vaší pokožky, která závisí na jejím typu, se tak vynásobí hodnotou SPF daného přípravku. Jakou dobu vlastní ochrany má jaký typ pleti se dozvíte za okamžik!

Hauttyp 1

Typ pleti č. 1: Velmi světlý typ pleti

Velmi světlý typ pleti si stěžuje na to, že se v létě nikdy neopálí do hněda. Charakteristické rysy jsou vedle zrzavých vlasů také světlé oči a spousta pih. Tento typ pleti je velmi náchylný na spálení od slunce. Doba vlastní ochrany před sluncem je zde 3–10 minut. U tohoto typu pokožky se doporučuje krém na opalování s velmi vysokým ochranným faktorem.

Hauttyp2 2

Typ pleti č. 2: Světlý typ pleti

Charakteristické rysy jsou: blond vlasy, světlé oči, světlá pleť a často pihy. Osoby se světlým typem pleti si stěžují na to, že se na sluníčku relativně snadno spálí a v létě se vůbec neopálí do hněda. Doba vlastní ochrany je 10–20 minut. Pokud sáhnete po SPF 20, budete chráněni maximálně 400 minut. To odpovídá 6 hodinám. Pokud tedy trávíte den na pláži, nejpozději po této době byste se měli nakrémovat znovu.

Hauttyp 3

Typ pokožky č. 3: Hnědý typ pleti

Charakteristické rysy typu pleti č. 3 je střední barva pleti, světlé nebo tmavé oči a tmavý blond až hnědá barva vlasů. V létě si tento typ pleti nestěžuje na spálení od slunce (jen velmi zřídka) a opálí se pěkně do hněda. Doba vlastní ochrany je 20–30 minut.

Hauttyp 4

Typ pleti č. 4: Tmavý typ pleti

Charakteristické rysy posledního typu pleti jsou tmavě hnědé nebo černé vlasy, tmavá barva pleti a tmavé oči. V létě si tento typ pleti nikdy nestěžuje na spálení od slunce a vždy se opálí do hněda, prakticky hned jakmile jeho pokožka spatří slunce. Doba vlastní ochrany je přibližně 45 minut.

Pro každý typ pleti platí:

Bez ohledu na to, jaký máš typ pleti, měl/a bys po dni stráveném na sluníčku sáhnout po přípravku po opalování, abys podpořil/a regeneraci tvé pokožky a poskytl/a jí optimální péči.

Ochrana proti slunci na obličej

Jaký opalovací krém se nejlépe hodí na obličej?

Vrstva kůže na obličeji se liší oproti kůži na zbytku těla. Obličej má mnohem tenčí vnější vrstvu kůže. Proto je i zde důležité rozlišovat mezi různými typy pleti. Speciální krémy na opalování určené na obličej se zaměřují na jiné složky, z čehož plyne také jiná konzistence krému. Proto se tyto krémy rychleji vstřebávají, cíleněji se nanášejí a jsou velmi jemné. Krémy na opalování určené na obličej mohou navíc obsahovat složky jako vitamín C, A a E, které chrání obličej před volnými radikály.

Zjistěte, který přípravek na ochranu proti slunci je pro vás ten pravý!

Mastná pleť

U mastné, resp. smíšené pleti doporučujeme používat nekomedogenní opalovací krém – vhodné a slibné jsou v tomto případě neparfémované receptury bez výtažků z řas.

Suchá pleť

Suchá pleť potřebuje hydrataci. V tomto případě potřebujete hydratační krém na opalování určený na obličej. Správnou volbou je zde krém na bázi vody a oleje.

Citlivá pleť

Zde je optimální volbou přípravek na ochranu proti slunci neobsahující parfém, alkohol ani konzervační látky. Sáhněte po minerálním přípravku na ochranu proti slunci.

Normální pleť

U normální pleti nemusíte být při výběru vhodného přípravku na ochranu proti slunci příliš ostražití – zde můžete klidně použít váš oblíbený výrobek.

Problémy s pletí jako akné vyžadují speciální ochranu proti slunci!

Akné a další zánětlivá onemocnění kůže vyžadují bohužel vždy speciální péči. I při výběru ochrany proti slunečnímu záření je tak potřeba mít se na pozoru. Pokud máte akné, doporučujeme vám nesahat po klasických opalovacích krémech či známých mlékách na opalování. Ideálním řešením jsou v tomto případě gelové konzistence. Přípravky odolné proti vodě podporují maštění pokožky, proto ani tyto nedoporučujeme. Nekomedogenní složky naopak vyhlašují boj pupínkům – pot a maz tak nebude ucpávat vaše póry.

Opalovací krém také účinně bojuje proti stárnutí pleti!

UV záření urychluje tvorbu vrásek a vznik pigmentových skvrn. Zařazením opalovacího krému do vaší každodenní kosmetické rutiny vyhlásíte boj vráskám a pigmentovým skvrnám. Sluneční záření má negativní vliv na regeneraci vaší pokožky – opalovací krémy či jiné pečující přípravky s UV filtry toto škodlivé působení eliminují, protože tyto přípravky UV záření absorbují nebo odrážejí.

Díky naším tipům opalovací krém krásně integrujete do své každodenní kosmetické rutiny

Klíčem k úspěchu je v tomto případě správné pořadí. Začněte hydratačním krémem, pak byste měli sáhnout po ochraně proti slunci a na závěr pak svůj obličej ještě zkrášlit make-upem!

Naše služby vám

** Přesné podmínky pro uplatnění slevy najdete ve vašem osobním zpravodaji na uvítanou

*Nelze vyplatit v hotovosti, nelze kombinovat s jinými akcemi. Platí do 17.04.2024, neplatí na akční zboží, dárkové karty, značky Acqua di Parma, Bond No. 9, Chanel, Dior, Drunk Elephant, Eisenberg, Kilian Paris, Rituals, Rosendo Mateu a produkty s označením Luxury. Žádná minimální hodnota objednávky. Publikování není povoleno. Parfümerie Akzente GmbH, DIČ DE813307548 Okresní soud Stuttgart HRB 581012

Způsob platby


Výhodně nakupovat

Nakupujte bezpečně

Přepravní partneři

parfumdreams Aplikace
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube
Copyright 2024 Parfümerie Akzente GmbH