Jen do 23:59: sleva 22 %* na spoustu produktů

Menu

Parfumdreams

Co je dobré vědět: Pomoc při spálení od slunce

Teplé letní dny vybízejí k opalování – ať už na pláži, na koupališti nebo při společných večerních sedánkách. Pokud se předem nenamažete opalovacím krémem, budete mít další den spáleniny od sluníčka. Díky našim tipům vám pomůžeme při spáleninách od slunce a postaráme se o to, aby se vaše spálení pokožka rychleji zregenerovala!

Co dělat, abyste se na sluníčku nespálili?

Jakmile si všimnete, že vaše pokožka zčervenala a cítíte spálení od slunce, měli byste spálené pokožce dopřát studený, vlhký obklad. Klidně můžete do ručníku zabalit pár kostek ledu a položit ho na postižené místo. Proces zchlazení vytáhne z pokožky teplo a zmírní její zarudnutí. Nevystavujte pokožku znovu stresové situaci a po zbytek dne vyhledávejte stín. Často pijte vodu, abyste tělo zásobili dostatkem tekutin. Naneste na pokožku lehký krém obsahující léčivé látky.

Jak dlouho bude pokožka spálená?

Stačí jeden den příliš dlouho na sluníčku a dostaví se nepříjemný pocit spálení. Nejčastější otázka pak bývá: Jak dlouho to bude trvat? Jak se toho co nejrychleji zbavím? Nejen že spálení od sluníčka a zarudlá kůže nepůsobí zrovna esteticky – spálení od slunce může způsobit dlouhodobé poškození pokožky. Nejprve je třeba rozlišit, zda se jedná o lehké či těžké spálení.

> Lehké spálení: Pro lehké spálení od slunce je příznačné, že je pokožka sice zarudlá, ale bolí jen když je zarudlé místo vystaveno tlaku. Pokud spálení bolí například jen při doteku, pak se vaše pokožka ze spálení zregeneruje během jednoho týdne.

> Těžké spálení: Na rozdíl od lehkého spálení od slunce ucítíte těžké spálení i bez působení vnějších vlivů na zarudlou kůži. V extrémním případě se na povrchu kůže vytvoří puchýřky od spálení – pak byste měli naléhavě vyhledat lékaře a konzultovat s ním další postup pro optimální regeneraci. Těžké spálení od slunce může trvat až 6 týdnů.

Naše tipy, pokud už jste se spálili!

"1) Najděte si místečko ve stínu: Už se stalo – spálili jste se. Nejpozději v tomto okamžiku byste se měli porozhlédnout po útočišti ve stínu. Pokud po opalování zjistíte, že jste se spálili na zádech nebo na hrudi – měli byste sáhnout po tričku, abyste svou pokožku chránili před dalším slunečním zářením. 2) Sprchujte se studenou vodou! Vaše pokožka je přehřátá, zarudlá a bolavá! Pomozte jí ledově studenou sprchou. Zbavíte tím pokožku horkosti způsobující bolest! 3) Pravidelně nanášejte krém: Jakmile pokožku zchladíte a zklidníte, je dalším krokem nanesení krému na velkou plochu těla. Sáhněte po hydratačním krému. Přípravek po opalování se může na vaší podrážděné a zarudlé pokožce postarat o zázrak. 4) Hodně pijte! Spálení znamená zvýšenou potřebu tekutin. Pravidelně sahejte po lahvi s vodou, studeném čaji a ředěných džusech. Pít, pít, pít! "Pít, pít, pít! "

Po ošetření je na řadě přípravek po opalování!

Babské rady, které pomohou při spálení od slunce!

 

> Jogurt a tvaroh: Tyto dvě potraviny můžete jednoduše jen vytáhnout z lednice. Naneste tvaroh nebo jogurt na spálená místa jako masku – v mžiku ucítíte její chladivý účinek. Dejte však pozor, abyste masku odstranili z pokožky včas, ještě než zaschne.

> Aloe vera: V posledních letech se rostlina aloe vera těší oblibě v mnoha domácnostech. Díky svým hydratačním účinkům působí doslova jako zázrak na ošklivě zarudlou kůži. Uřízněte kousek rostliny a naneste gelovitou tekutinu zevnitř rostliny na zarudlé místo.

> Kokosový olej: Další domácí prostředek, který díky obsaženým látkám pomůže s regenerací pokožky. Vyživující látky mají na pokožku protizánětlivý a chladivý účinek.

 

Spálení od slunce na pokožce hlavy

Pokud je už příliš pozdě, slibují určitou úlevu následující tipy:

> Olejová kúra: V tomto případě jsou vhodné pečující přípravky na hlavu jako například kokosový nebo mandlový olej. Ideální je nechat olej působit na kůži přes noc a vymýt ho až ráno jemným šamponem bez parabenů.

> Sprej na hlavu po opalování: Stejně jako na těle ochladí přípravek po opalování pokožku a vrátí jí potřebnou hydrataci.

> Měli byste se vyhnout peelingům na pokožku hlavy a také vysoušení vlasů fénem. Při česání sáhněte po měkkém, přírodním kartáči.

Jaké jsou příznaky spálení od slunce na pokožce hlavy?

 

> Zarudlá pokožka hlavy

> Oteklá místa na kůži

> Bolest při česání

> Bolest hlavy

> Potíže s krevním oběhem, nevolnost a závratě

 

Jeden z nejdůležitějších tipů je: intenzivní hydratace! Co nejčastěji sahejte po lahvi s vodou a postarejte se o správné hospodaření těla s vodou! Vaše tělo se tak bude moci lépe zregenerovat.

Naše služby vám

** Přesné podmínky pro uplatnění slevy najdete ve vašem osobním zpravodaji na uvítanou

*Nelze vyplatit v hotovosti, nelze kombinovat s jinými akcemi. Platí do 29.05.2024, neplatí na akční zboží, dárkové karty, značky Acqua di Parma, Bond No. 9, Chanel, Drunk Elephant, Eisenberg, Kilian Paris, Rituals, Rosendo Mateu a produkty s označením Luxury. Žádná minimální hodnota objednávky. Publikování není povoleno. Parfümerie Akzente GmbH, DIČ DE813307548 Okresní soud Stuttgart HRB 581012

Způsob platby


Výhodně nakupovat

Nakupujte bezpečně

Přepravní partneři

parfumdreams Aplikace
parfumdreams
Facebook
Tik Tok
Instagram
Youtube
Copyright 2024 Parfümerie Akzente GmbH